SFI, svenska för invandrare

MKFC FOLKHÖGSKOLA
Ger dig rättigheten att välja SFI studier var du än vill.
Böcker behöver du inte köpa de ligger på kursen. Allt du behöver är en dator eller mobil.

Kommuner
MKFC har rätten till SFI Alla svenska kommuner på distans Du som väler när du läser

Göteborg kommun

Namn: Linda Abrahamsson
E-post: linda.abrahamsson@arbvux.goteborg.se
 

Kristianstad kommun

Namn: Marie Strandberg
E-post: marie.strandberg@kristianstad.se
Telefon: 0738532378

Västerås kommun

Namn: Jenny Twana
E-post: jenny.twana@vasteras.se
Telefon: 021-39 26 52

Ulricehamn kommun

Namn: Emma Andersson
E-post: emma.andersson12@ulricehamn.se
 

Luleå kommun

Namn: Sana Suljanovic
E-post: sana.suljanovic@amf.lulea.se
Telefon: 0920-45 33 94

Mårbylånga kommun
Botkyrka kommun

Namn: Leif Sejnered
E-post: leif.sejnered@botkyrka.se
Telefon: 08-530 620 35

Malmö kommun

Namn: Fredrik Olsson
E-post: fredrik.ohlsson@malmo.se
Telefon: 040-342971

Sollentuna Kommun

Namn: Anita Simak
E-post: anita.simak@sollentuna.se
Telefon: 08-579 220 01

Jönköping kommun

Namn: Annica Svenningsson
Telefon: 036107061
 

Järfälla kommun

Namn: Carin Dahlin
E-post: carin.dahlin@jarfalla.se
Telefon: 085020371

Sigtuna kommun
Haninge Kommun

Namn: Eva Ahlberg
E-post: eva.ahlberg@haninge.se
Telefon: 08606790

Falun Kommun

Namn: Sandra Pettersson
E-post: sanda.pettersson@falun.se
Telefon: 02382497

Halmstad kommun

Namn: Kerstin Andersson
E-post: kerstin.el.andersson@halmstad.se
Telefon: 0702182380

Trelleborg Kommun

Namn: Bengt Goran Persson
E-post: bengt.goran.persson@skola.trelleborg.se
Telefon: 0708817601

Perstorp Kommun
Jönköping kommun

Namn: Annica Svenningsson
Telefon: 036107061
 

Solna kommun

Namn: Yvonne Svensson
E-post: yvonne.svensson@solna.se
Telefon: 087461000

Håbo Kommun

Namn: Anders Olsson
E-post: anders.olsson@habo.se
Telefon: 0171-538 43

Avesta Kommun

Namn: Marie Hjelm
E-post: marie.hjelm@avesta.se
Telefon: 0226645072

Karlshamn Kommun

Namn: Maria Olsson Aasen
E-post: maria.olssonaasen@utb.karlshamn.se
Telefon: 045081560

Mora Kommun

Namn: Maria Holmqvist
E-post: maria.holmqvist@mora.se
Telefon: 025026708

Eskillstuna Kommun

Namn: Pernilla Lindström
E-post: pernilla.lindstrom7@eskilstuna.se
Telefon: 016-710 43 95, 0700893697